İzmir depreminde balkondan atlayan Efe, toprağa verildi

İzmir’de dün meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki sarsıntıda meskeninin balkonundan atlayan ve hastanede hayatını kaybeden Efe Altay Saral, gözyaşlarıyla son seyahatine uğurlandı.

AFAD datalarına nazaran, dün saat 03.29’da merkez üssü İzmir’in Buca ilçesinde olmak üzere 4.9 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi.

Paniğe neden olan zelzelede 1’i ağır 7 kişi yaralanırken, minarede hasar, 20’ye yakın binada da çatlaklar oluştu.

Depremde meskeninin balkonundan atlayan, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısmı öğrencisi Efe Altay Saral, ağır yaralı kaldırıldığı Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Otopsinin akabinde Saral’ın cenazesi, bu sabah yakınlarınca teslim alındı ve namaz için Şirinyer Merkez Camii’ne getirildi.

Cenazeye Efe Altay Saral’ın annesi Selma Saral, ablası Zeynep Asena Saral, Buca Belediye Lideri Erkan Kılıç, yakınları ve arkadaşları katıldı.

Efe Altay’ın annesi ve ablası, tabut başında uzun müddet gözyaşı döktü. Kılınan namazın akabinde Efe Altay Saral’ın cenazesi, Gökdere Mezarlığı’nda toprağa verildi.

YARALILARIN TEDAVİLERİ SÜRÜYOR

Öte yandan zelzelede yaralanan 5 bireyden 3’ünün Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, başkalarının ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Üniversite’nde tedavilerine devam edildiği, yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı ve tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ayrıca merkez üssü Buca olan zelzelede hasar gören yapıların belirlenmesi için İzmir, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü takımlarınca dün başlatılan hasar tespit çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Ekiplerin her ihbarı denetim ettikleri, şu ana kadar rastgele bir yıkımla karşılaşmadıkları kaydedildi.

Depremde minaresi hasar gören Selahattin Oğlu Camii’nde de tespit çalışması yapıldığı öğrenildi.

Caminin bulunduğu bölgeye, belediye gruplarınca ‘Girilmez’ yazılı çitler çekildi. Minareye çıkan gruplar, tehlike oluşturan tuğlalar ile briketleri temizlerken, ilerleyen günlerde minarenin büsbütün yıkılması bekleniyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir