Stefan Kuntz’dan çarpıcı açıklama! ‘Yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık’

UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Küme’deki son maçında yarın deplasmanda Faroe Adaları’na konuk olacak A Ulusal Futbol Ekibi’nde teknik yönetici Stefan Kuntz ve futbolculardan İrfan Can Kahveci, maçın oynanacağı Torsvollur Stadyumu’nda basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yaşanan sakatlıkların akabinde yeni yüzlerin gruba dahil olduğunu belirten Stefan Kuntz, “Burada Faroe Adaları Teknik Yöneticisi Teknik Yöneticisi bizim ekibimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmuş. Savunma oyuncularımızla ilgili yaşadığımız sakatlık sorununu biliyor, bunu görmüş. Bununla ilgili değerlendirmesini kesinlikle yapmıştır. Bugünkü idmanda Ozan’ın bizimle olup, olmayacağını göreceğiz. Yeni oyuncularımız var ortamızda. Cenk geldi, daha evvel bizimle birlikte olmuştu. Ravil bizim için yeni. Ümit Ulusal Ekip’te oynadığı için de bizim nasıl oynadığımızı biliyor. Ben oyuncularıma güveniyorum. Haziran ayındaki maçlarla karşılaştırdığımız vakit sakatların tamamı neredeyse 11’e yaklaştı. Fakat bunun bize tesiri olmayacağını düşünüyorum. Yarın âlâ bir oyun çıkartarak maksadımıza ulaşmak ve güzel bir galibiyet almak istiyoruz. Genel kıymetlendirme konusunu da yarın maçtan sonra yapmak istiyorum. Bu maçı da hesaba katarak kıymetlendirme yapmak daha gerçek olacak” tabirlerini kullandı.

“YÜZÜMÜZE YUMRUĞU YEDİK, NAKAVT OLMADIK”

3 noktada eksiksiz olmadıklarını ve kadroya bunu yapılan toplantılarda aktardıkların söyleyen Kuntz, “Aslında değişik tabi birkaç gün geriye gidiyorsunuz. Daha da geriye gitseniz daha olumlu şeyler göreceksiniz. Siz daha farklı bir skorun olduğu güne gitmeyi tercih ettiniz. Anlık karar veriyoruz. Vermiş olduğumuz kararlarda en güzelini verdiğimizi düşünüyoruz. Aynaya bakıyoruz. Ben de teknik gruptaki arkadaşlarım da o denli. Daha düzgün mümkün değil diyoruz. Maçtan sonra da söylediğim üzere bu aldığımız skor, boks maçı benzetmesi yapacak olursak yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık. Oyuncularımızla bir sefer daha tahlil yaptık. 3 noktada harika olmadığımızı söyledik. Bu noktada Lüksemburg maçını kapatıp, bu mevzuyu önümüzdeki müsabakaya odaklanmak istiyorum” formunda konuştu.

“YARIN UYGUN BİR SKOR ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM, MAÇI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”

Yarın alandan yeterli bir skorla ayrılacaklarını söz eden Alman teknik adam, “Lüksemburg müsabakasıyla ilgili soruları olağan ki soracaksınız. Ben tenkide açığım aslında. Ben orada latife yaptım. Maçtaki koşulları anlatalım. Ozan maçtan birkaç saat evvel oynayamayacağını belirtti. Merih maçtan bir gün evvel oynayamayacak durumda olduğunu söyledi. Çağlar, birinci 15 dakika içinde sakatlandı. Bahsettiğimiz bireyler, Avrupa’nın üst seviye savunma oyuncuları. Bunlar yaşanınca Tolga’yı oynamaya alışkın olmadığı bir bölgeye çekmek zorunda kaldık. Orkun’un karın kasıyla ilgili, Enes’in hamstringi, Cengiz’in ikinci sarı kartı görüp cezalı duruma düşüşü. Böylelikle 6 oyuncu devre dışı kalmış oldu. Daha evvelki sakatlarımızla birlikte 11. Bu kolay bir şey değil. Bu kaideler altında beraberlik oldu diye mutluyum sözünü kullandım. Burada analimizi yaptığımızda, ben oyuncularımdan eminim. Müspet bir noktadayım. Yarın düzgün bir skor alacağımızı düşünüyorum, maçı dört gözle bekliyorum” dedi.

“HEDEFİM ALIŞILMIŞ Kİ KAZANMAK”

Hedeflerinin galibiyet olduğunu söyleyen Kuntz, “Tabii ki rakibe hürmetimiz var. Lakin biz burada kazanmak istiyoruz. Faroe Adaları da kesinlikle bir şeyler yapıp, Lüksemburg ile ilgili skor almak isteyecektir. Benim gayem natürel ki kazanmak” diye konuştu.

İRFAN CAN KAHVECİ: SON MAÇIMIZDA BURDAN KAZANARAK DÖNMEK İSTİYORUZ

Lüksemburg karşısında yaşanan puan kaybının akabinde çok üzüldüklerini tabir eden İrfan Can Kahveci, “Maçtan sonra çok üzüldük. Aslında her maça birebir konsantre ile kazanmak için çıkıyoruz. Maçın akabinde tahlil toplantısında hocamız yanlışlarımızı gösterdi, gördük ve ders çıkardık. İnşallah son maçımızda buradan kazanarak dönmek istiyoruz” diye konuştu.

“BİZİ ÇOK ETKİLEYECEK BİR DURUM OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Yarın müsabakanın sentetik çimde oynanacak olması tarafında gelen bir soru üzerine İrfan Can Kahveci, “Daha evvel de sentetik alanlarda oynadık. Bizi çok etkileyecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Yalnızca maçtan sonra biraz ağrılar oluyor. Biz her türlü kaideye, etkene hazırız. İnşallah yarın çıkar son maçımızı hoş formda bitiririz” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir